У Києві - виставка автографів діаспори

У приміщенні Київського міського будинку учителя (вул. Володимирська, 57) працює виставка "Автографи діячів української діаспори (за документами ЦДАЗУ)".

В експозиції представлені писемні документи (листи, творчі праці, дарчі написи, підписи, посвяти тощо) та світлини з автографами відомих українських діячів, які довгий час жили і працювали за кордоном.

Документи, які експонуються на виставці, складають три тематичні блоки та охоплюють період з 1920-го по 1999 рр.

Перший комплекс документів демонструє автографи громадсько-політичних діячів: А. Лівицького, З. Книша, О.Штуль-Ждановича, А. Мельника, М. Плав'юка.

Другий - документи представників української військової еліти: О. Думіна, Г. Порохівського, М.Омеляновича-Павленка.

Третій, найбільш репрезентативний розділ експозиції, представлено автографами видатних українських діячів науки, культури та релігії - О. Кобилянської, В. Кубійовича, М. Антоновича, Б.-І. Антонича, А. Жуковського, Д. Чижевського, В. Січинського, М. Ірчана, митр. Іоанна (І. Теодоровича), Патріарха УАПЦ Мстислава (С.І. Скрипника) та інших.

Виставка триватиме у будівлі Центральної Ради (Київський будинок учителя, вул. Володимирська, 57) до 25 жовтня 2013 р. Вхід вільний.

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР