Спецпроект

Британський музей виплатив компенсацію Фельдману

Британський музей виплатив компенсацію родині Артура Фельдмана, чия колекція творів мистецтва була розграбована нацистами в березні 1939 року. Онук Фельдмана-ізраїльтянин Урі Пелед довів, що в музеї зберігається картина німецького художника "Молода пара на тлі пейзажу" 16-століття, що належить його дідові.

Про це пише achievementsnews.co.uk.

Фельдман втратив всю свою багату колекцію творів мистецтва в чеському Брно, коли до міста увійшли війська Німеччини. Він був схоплений гестапо, а колекцію розграбували. Ця картина "спливла" потім в Лондоні, де була продана на аукціоні "Сотбіс", а потім в 1993 році її подарували Британському музею спадкоємці лондонського колекціонера Едмунда Шилінга. Шилінг був у період 1930-х років куратором Інституту мистецтв у Франкфурті і емігрував до Англії в 1937 році.

Після того, як ця історія стала надбанням гласності, керівництво Британського музею погодилося виплатити 6000 фунтів компенсації членам сім'ї Фельдманів. Сім'я ж прийняла рішення про те, що картина залишиться в музеї і буде доступна всім його відвідувачам. Як підкреслив Урі Пелед, що проживає в Тель-Авіві: "сім'я Фельдманів дуже щаслива, що картина залишиться в колекції Британського музею. Ми щоразу, коли знаходимо ту чи іншу картину, залишаємо їх у музеях, щоб вони були доступні для відвідувачів і дослідників, але приймаємо компенсацію від нових власників".

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.