Спецпроект

Музей бюстів з'явиться в Красноярську

Музей бюстів буде створений в Красноярську при центральній міській бібліотеці імені Горького. У бібліотеці планують, що зібрана колекція дозволить привернути увагу городян до організованих нею виставок, до книг, їх тем і авторів.

Про це пише ria.ru.

Поки колекція невелика і нараховує три погруддя: Максима Горького, Сергія Єсеніна та Володимира Леніна.

"Нам подарували бюст Горького, і ми вирішили почати збирати колекцію з різноманітних бюстів, які ми зможемо знайти. Ми плануємо надалі створити невеликий музей у нашій бібліотеці для того, щоб створити атмосферу затишку, комфорту, і кожна людина, прийшовши до бібліотеки, могла доторкнутися до високого мистецтва", - сказала директор бібліотеки Олена Бєлохвостова.

Бюст - підгрудне, рідше поясне або відплечне відтворення людини. Бюст з'явився в епоху античності. Надалі був поширений в мистецтві Відродження й у мистецтві XVII -XX століть. Бюст є найбільш поширеним видом скульптурного портрета. Може бути виготовлений з будь-якого матеріалу .

Теми

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.