На Прикарпатті шукають давніх пластунів. Ви можете допомогти

Івано-Франківський осередок Національної скаутської організації "Пласт" розпочинає історично-просвітницький проект "Шукаємо давніх пластунів".

Просять відгукнутись людей, родичі яких належали до "Пласту" в довоєнний (1911-1914) або міжвоєнний (1917-1939) періоди.

Після зголошення сучасні пластуни зустрінуться з нащадками своїх побратимів для детальнішого  збору інформації, сканування можливих збережених у родини документів, фотографій та інших артефактів.

Проект є довготривалим і його основним завданням є створити упорядкований архів про давніх пластунів Прикарпаття.

Якщо у Вашій родині були пластуни і ви знаєте їхнє ім'я і рік народження, прохання повідомити за телефонами (03422) 2-42-28 або (093) 508-27-76 або написати на ifplast10@gmail.com

Інформаційним партнером ініціативи є "Історична правда".

Дивіться також: "У Франківську відкрили пам'ятник пластунові. ФОТО"

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.