Спецпроект

Будівля КГБ у Ризі стане музеєм історії репресій

У рамках заходів, запланованих на 2014 рік, коли Рига прийме перехідний прапор культурної столиці Європи, в колишній будівлі КДБ Латвійської РСР відкриється експозиція "Обійди "кутовий" дім".

Саме так у радянський час називалася будівля, що знаходиться на розі вулиць Брівібас і Стабія, повідомляє bbc.co.uk.

Матеріал для експозиції зібрали співробітники Музею окупації. Гіди проведуть екскурсантів по найцікавіших місцях зловісного будинку.

Відвідувачі зможуть побачити камери, внутрішній двір для прогулянки ув'язнених.

За даними дослідників, саме в цьому будинку в 1940-1941 роках співробітники НКВД розстрілювали людей, пов'язаних із Латвійською республікою.

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР