Спецпроект

У Москві з'явиться музей живої історії. ФОТО

У 2014 році найстаріше торгове та дипломатичне представництво в Москві - Англійське подвір'я - чекає масштабна реконструкція, яка торкнеться не тільки будівлі і експозиції, а й концептуальної складової музею.

Про це пише izvestia.ru.

В оновленому подвір'ї, яке розташоване в Заряд'ї, з'являться мультимедійні екрани, старовинні предмети купецького побуту, а також "господарі двору" - наукові співробітники в історичних костюмах, які доповнять атмосферу будинку шекспірівських часів.

На ремонтно-реставраційні роботи місто готове витратити понад 70 млн рублів. Заміна експонатів коштуватиме близько 2 млн рублів.

"Англійське подвір'я" в Москві

Виготовлення експонатів вже почалося. Усього їх буде близько 250. Це історичні реконструкції та точні копії предметів побуту англійського купецтва XVI століття - епохи Великих географічних відкриттів, створені за зразками, що збереглися в російських і англійських музеях. Їх виготовлять як у російських, так і в британських майстернях.

Інтерактивні програми проходитимуть по кілька разів на день залежно від потоку відвідувачів. На відміну від класичної експозиції люди зможуть доторкнутися до предметів старовини та навчитися ними користуватися.

На прилеглій до музею території планується розбити невеликий англійський садок епохи Відродження, поряд з російським аптекарським городом, типовим для XVII століття.

Особняк, в якому знаходиться музей, було закладено наприкінці ХV століття, а з 1556 року він перейшов у володіння дипломатичного представництва англійців в Росії. Перша експозиція музею була створена в 1994 році до приїзду до Москви з візитом англійської королеви Єлизавети II.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.