ТРОЦЬКОГО ВИДАЛИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ

У Львові презентували книжку "Український Троцький. Тексти Лева Троцького про Україну".

Про це повідомляє "Гасло".

Книга - добірка перекладених українською статей одного з лідерів більшовицького відламу Російської соціал-демократичної робітничої партії, уродженця України Лева Троцького (Бронштейна).

Троцький був першим більшовицьким міністром закордонних справ, у 1918-24 роках керував Червоною армією. Програвши внутрішньопартійну боротьбу Йосипу Сталіну, у 1929 році був висланий з СРСР. Очолив антисталінську опозицію. У 1940 році убитий у Мексиці.

Ось назви деяких робіт Троцького з опублікованих у книзі "Український Троцький":

- Дебати щодо декларації (Пленарне засідання мирної конференції у Брест-Литовську)
- "Червоним військам, які вступають у межі України!" (Наказ Голови Реввійськради республіки Л. Д. Троцького від 30 листопада 1919 року № 174)
- Київ у руках польських панів!
- Робітникам, селянам й усім чесним громадянам радянської Росії та радянської України (відозва Раднаркому)
- Увага до Донбасу!
- Завдання ХІІ З’їзду РКП. Доповідь Л.Д. Троцького на засіданні VІІ партійної конференції КП(б)У
- Самогубство Скрипника
- Про українське питання Лев Троцький
- Незалежність України та сектантська плутанина
- Демократичні кріпосники та незалежність України.

Обкладинка

За твердженням сайту, презентацію книги намагалися зірвати "близько 20-ти молодих бойовиків, серед яких присутні впізнали футбольних фанатів "Карпат".

"Це угруповання відоме тим, що є найбільш ідейно та організаційно близьким до ВО "Свобода" та депутата Юрія Михальчишина, - зазначають журналісти. - Зокрема, серед фанатів було помічено охоронців Михальчишина".

Незважаючи на шум та погрози, презентація продовжилася й успішно відбулась.

"На завершення молоді хулігани привітали видання Л. Троцького українською піснею і гучними оплесками, - повідомляє сайт. - Після завершення презентації багато хто з присутніх придбав книжку".

Дивіться також:

Екскурсія будинком-музеєм Лева Троцького в Мехіко. ФОТО

Українська незалежність і товариш Троцький

1938: Троцький у Мехіко коментує процеси "ворогів народу". ВІДЕО

Інші матеріали за темою "Троцький"

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.