Спецпроект

У Києві відкривається музей нагород Кличко і "Динамо"

12 вересня, до Дня фізичної культури і спорту, в Києві відкривається експозиція нагород спортсменів-киян за найзнаменніші спортивні досягнення.

Про це пише focus.ua.

Серед експонатів є стенд кубків "Динамо", нагород Федерації спорту України та пам'ятних подарунків спортсменам. На одному із стелажів - дві медалі Віталія Кличка. Перша ще українська, за перемоги в кікбоксерському турнірі, друга вже німецька, за досягнення в боксі.

З раритетів можна подивитися дипломи Ірини Дерюгіної та Стели Захарової кінця 70-х років. Дворазовий чемпіон світу з фехтування Юрій Чиж навіть подарував музею дві свої переможні шпаги.

Відвідання Музею для киян безкоштовне, записуватися потрібно завчасно. Уточнити деталі та розклад охочі можуть у Музеї історії Києва по вулиці Хмельницького, 7.

Музей подарунків мерії працює з 2007 року. Раніше більшість експонатів становили подарунки Леоніду Черновецькому від офіційних делегацій. Зокрема там була виставлена ​​кілограмова срібна монета і навіть статуетка екс-мера. Подейкують, що покинувши посаду, Леонід Черновецький забрав з собою найдорожчі подарунки.

Теми

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.