Спецпроект

Музей танків під Прохорівкою може обійтися в 3 мільярди

Білгородська влада пропонує побудувати музей бронетанкової техніки в Прохорівці на площі 3 гектари приблизно за 3 мільярди рублів.

Про це пише ria.ru.

Попередній проект музею розробили фахівці управління архітектури області. Як повідомив заступник головного архітектора регіону В'ячеслав Турченко, новий музей розташується поруч з музеєм "Третє ратне поле Росії". Площа будівлі складе близько 10 тисяч квадратних метрів, а сам музейний комплекс займе не менше 3 гектарів. Будівлю пропонують зробити двоповерховою з ангарами, де буде виставлена ​​важка техніка: танки, літаки, артилерія. Опис техніки , що брала участь у Великій Вітчизняній війні, і дані про її розроблювачів помістять на стелах перед входом до музею .

"За оцінкою фахівців уряду Росії, на техніку доведеться витратити 250 мільйонів рублів. На заповнення цих площ експонатами знадобиться ще не менше 800 мільйонів рублів та інші витрати. Разом без урахування вартості будівлі знадобиться не менше 2 мільярдів рублів", - зазначив член Ради Федерації Микола Рижков, який очолює опікунську раду "Прохорівського поля".

Будівництво будівлі обійдеться в мільярд рублів, а загальний кошторис становитиме близько 3 мільярдів рублів.

Губернатор Євген Савченко доручив погодити будівництво цього музею з проектом зведення об'їзної дороги навколо Прохорівки, яку планується побудувати в найближчі роки. Крім того, запропоновано зробити музей інтерактивним: організувати там своєрідний "танкодром" для дітей або зробити спеціальні відкриті для відвідувачів моделі техніки.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.