Спецпроект

У Петербурзі затримали директора скандально відомого Музею влади

У Санкт-Петербурзі поліція затримала директора Музею влади Тетяну Титову, яку звинуватили у спробі підготувати експозицію. Жінку доставили у відділення поліції, де їй довелося провести кілька годин.

Про це пише korrespondent.net.

"Вночі ми прийшли відкривати музей і розставити картини. Приїхала поліція і затримала Тетяну. Як у випадку з картинами, нам знову не пред'являли жодних документів і не пояснили причин затримання. Її відвезли в 78 відділення поліції. Потім піднялася активність в соціальних мережах, і, ми вважаємо, завдяки цьому, її відпустили", - розповів куратор музею Олександр Донський, зазначивши, що, незважаючи на те, що трапилося пригода, музей буде відкритий для відвідувачів вже сьогодні.

27 серпня співробітники правоохоронних органів вивезли з музею чотири картини: портрет депутата Віталія Милонова на райдужному тлі, картину Еротичні сни Мізуліной, зображення патріарха і портрет Путіна і Медведєва в жіночій білизні.

Автор картин Костянтин Алтунин після конфіскації поїхав до Франції, де попросив політичного притулку.

Раніше Донський анонсував відкриття виставки 5 вересня.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.