Спецпроект

У Петербурзі затримали директора скандально відомого Музею влади

У Санкт-Петербурзі поліція затримала директора Музею влади Тетяну Титову, яку звинуватили у спробі підготувати експозицію. Жінку доставили у відділення поліції, де їй довелося провести кілька годин.

Про це пише korrespondent.net.

"Вночі ми прийшли відкривати музей і розставити картини. Приїхала поліція і затримала Тетяну. Як у випадку з картинами, нам знову не пред'являли жодних документів і не пояснили причин затримання. Її відвезли в 78 відділення поліції. Потім піднялася активність в соціальних мережах, і, ми вважаємо, завдяки цьому, її відпустили", - розповів куратор музею Олександр Донський, зазначивши, що, незважаючи на те, що трапилося пригода, музей буде відкритий для відвідувачів вже сьогодні.

27 серпня співробітники правоохоронних органів вивезли з музею чотири картини: портрет депутата Віталія Милонова на райдужному тлі, картину Еротичні сни Мізуліной, зображення патріарха і портрет Путіна і Медведєва в жіночій білизні.

Автор картин Костянтин Алтунин після конфіскації поїхав до Франції, де попросив політичного притулку.

Раніше Донський анонсував відкриття виставки 5 вересня.

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.