Спецпроект

У Петербурзі відкриють музей велосипеду

У Санкт-Петербурзі, на Петроградській стороні може відкритися музей велосипедного спорту. Точна дата відкриття і форма власності поки не відомі, але вже є приміщення площею 300 квадратних метрів.

Про це пише baltinfo.ru.

Відомо, що головною темою майбутньої експозиції буде вибухове зростання популярності велосипедного спорту в 19 столітті. "У 1887 році в Росії було зареєстровано 50 велосипедистів, а в 1897 тільки в Петербурзі їх було 10 тисяч. Саме з велосипеда почався бурхливий розвиток спорту в Росії", - заявляє Лукосяк. Вже відомо, що в музеї буде представлений велосипед знаменитого велогонщика 90-х років 19 століття Георгія Сандерса.

Виконуючий обов'язки голови Комітету з фізичної культури і спорту Санкт-Петербурга Микола Растворцев також повідомив, що, крім того, в місті будуть відкриті музей історії ФК "Зеніт" і музей історії спорту в Петербурзі.

Лукосяк також продемонстрував журналістам репліку велосипеда "павука" або "пенні-фартінга", побудованого за старовинними кресленнями англійських майстрів. Велосипед ручної роботи створювався під керівництвом інженерного бюро Дюперрона.

Теми

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.