Спецпроект

Поліція закрила Музей влади в Петербурзі

Поліцейські Санкт-Петербурга закрили "Музей влади", який пропрацював менше двох тижнів.

На думку правоохоронних органів, експозиція музею на Великій Конюшенній може потрапити під статтю "Екстремізм", повідомляє snob.ru.

Куратор музею Алєксандр Донской розповів, що напередодні ввечері до музею прийшли співробітники УВС, ФСБ, прокуратури і депутат Віталій Мілонов.

Разом вони вилучили чотири картини - зображення Мілонова на райдужному тлі, портрет Путіна і Медведєва в жіночій білизні, картини "Еротичні сни Мізуліної" і зображення патріарха. Крім того, поліцейські вилучили у музею касовий апарат і опечатали всі інші картини.

"Музей не може працювати, хоча у нас проплачена оренда. В основному у нас роботи художника Алтуніна, і він вже турбується про їх долю, бо вони дорого коштують. Полотна вивозили на даху машин, вони могли бути пошкоджені", - зазначив куратор музею.

При цьому, за словами Донського, при вилученні картин співробітники поліції не видали керівництву музею ніяких документів.

"Музей Влади" відкрився 15 серпня нинішнього року виставкою "Правителі" Костянтина Алтуніна. Куратор Донской є колишнім мером Архангельська.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.