Спецпроект

Музей Ван Гога буде продавати 3D-репродукції

Амстердамський музей Ван Гога буде продавати репродукції найвідоміших полотен художника в 3D. Копії, випущені у співпраці з компанією Fujifilm, отримали назву Relievos (рельєфи).

Про це пише The Guardian.

Кожен екземпляр обійдеться покупцям в 22 тис. фунтів.

У число полотен, які продаватимуться в 3D, увійшли такі картини Ван Гога, як "Квітучі гілки мигдалю" (1890), "Соняшники" (1889), "Урожай" (1888), "Пшеничне поле під грозовими хмарами" (1890) і "Бульвар Кліші" (1887).

Технологію, за якою здійснюються 3D-репродукції, розробляли в компанії Fujifilm понад 7 років. Репліки робляться за допомогою 3D-сканування оригінального полотна і друкуються у високій розподільній здатності. Копія робиться так докладно, що репродукція повторює навіть зворотний бік оригіналу. Крім того, кожна картина вставлена ​​в таку ж раму, як в оригіналу. За даною технологією можна провести в день не більше трьох реплік, тому кожна картина була повторена всього в 260 примірниках під керівництвом експертів і кураторів музею.

"Це дійсно репродукції нового покоління, тому що вони виходять у третій вимір. Для любителя різниця між копією та оригіналом зовсім неочевидна. Звичайно, якщо ви знавець і придивіться ближче, ви помітите відмінності", - заявив директор музею Ван Гога Аксель Рюгер.

Презентація 3D-репродукцій відбулася в липні в торговому центрі в Гонконзі. Кілька копій були продані на місці. Всі доходи від продажу реплік підуть на ремонт музею, а також на збереження колекції з 200 картин, малюнків та листів художника.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.