Спецпроект

У Софії з'явиться Музей історії міста

В Болгарії вже навесні буде готовий Музей історії Софії, який відкриється в будівлі "Централната Мінералні баня".

Про це пише blackseanews.net.

Ремонт будівлі розпочнеться на цьому тижні.

У музеї відвідувачі зможуть оглянути 120 000 експонатів, пов'язаних з історією Софії, які будуть розташовані на чотирьох поверхах загальною площею 7 900 кв.м.

Серед експонатів - письмовий стіл Стефана Стамболова, подарований йому Бісмарком, величезний годинник, подарунок британської королеви Вікторії на весілля князя Федінанда з Марією Луїзою в 1893 році, а також і стара дерев'яна шафа з дому Івана Гешов. Шафа була унікальною для свого часу, тому що мала спеціальну холодильну частину і місце для льоду. Серед експонатів буде і коляска французької королеви Марії Антуанетти. Золота колісниця прибула до Болгарії в кінці 18 століття з Версаля на весілля князя Фердинанда. У музеї будуть представлені і численні предмети меблів, картини, ікони та коляски, що належали царям, політикам і громадським діячам, а також і старовинний автомобіль "Мерседес" 1905 випуску.

Квиток до музею обійдеться гостям і мешканцям міста в 6 левів, а школярам - 2.

Зовнішній вигляд Центральної лазні буде збережений, як і басейни в ній. Передбачається реставрація декоративних елементів інтер'єру та архітектурних орнаментів фасаду.

Окрім залів експозиції, реставраційних приміщень та адміністративної частини, в музеї буде відкрито і туристичний інформаційний центр.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.