Спецпроект

У Запорізькій області з'явиться музей Конюхова

У селі Чкалове Приазовського району Запорізької області, де виріс мандрівник Федір Конюхов, з'явиться присвячений йому будинок-музей. Проект зі створення музею в домі Конюхова став одним з кращих на Всеукраїнському конкурсі проектів з розвитку місцевого самоврядування.

Про це пише 061.ua.

У наступному році на реалізацію проекту буде виділено більше 150 тис. грн. У райадміністрації сподіваються, що це стане візитною карткою Приазовського району.

"У рідному селі Федір Конюхов побував у стінах Чкаловській школи, яка сьогодні носить його ім'я, пройшовся знайомими коридорами, зазирнув у навчальні класи. У рідному домі мандрівник захоплено водив свого сина по кімнатах, в яких бігав ще зовсім дитиною", - говорять в прес-службі обласної адміністрації.

Будучи в рідному селі, Федір просто не міг не побачити такий близький і знайомий йому берег моря Азовського моря. Саме тут, будучи 14-річним хлопчаком, він вирушив у свою першу в житті подорож, яка і стала головним поштовхом до нових, захоплюючих пригод, про які знає весь світ.

Федір Конюхов на батьківщині

"До першого виходу на воду я готувався грунтовно. Сконструював собі човен, який батько перерубав сокирою, дізнавшись про мою затії. Але це мене не зупинило. Я вкрав сусідську шлюпку і відправився у своє перше плавання. Коли повернувся додому, батько, звичайно, дуже лаяв мене. Але з того часу я не можу зупинитися - тягне пізнавати незвідані простори, підкорювати нові вершини ", - каже мандрівник.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.