Спецпроект

Московський біологічний музей проведе День павука

Московський Біологічний музей імені Тімірязєва проведе День павука. Захід відбудеться 14 вересня і буде проходити з 11:00 до 16:00.

Про це пише lenta.ru.

На святі, присвяченому павукам, відвідувачі музею зможуть особисто познайомитися з різними членистоногими, дізнатися, які з них безпечні для людини, як вони бачать світ, тощо. На виставці будуть проведені майстер-класи, вікторини та тематичні ігри. Також в музеї можна буде відвідати міні-фотовиставку про павуків.

Однією з цілей Дня павука є спроба допомогти людям подолати страх перед павуками. На думку організаторів заходу, люди бояться павуків, бо дуже мало знають про цих тварин і про ту користь, яку ті щодня приносять людині.

Арахнофобія, тобто боязнь павуків, є однією з найпоширеніших фобій: нею в різній мірі страждають кожен п'ятий чоловік і кожна третя жінка, що живуть на території Європи і Північної Америки.

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.