АНОНС: Міхеіл Саакашвілі у телевізійній "Історичній Правді"

6 серпня "Історична правда" присвятить ефір п’ятій річниці воєнного конфлікту, який характеризують як російсько-грузинську війну у серпні 2008-го.

Глядачі програми матимуть змогу побачити ексклюзивне інтерв’ю для каналу ZIK президента Грузії Міхеіла Саакашвілі.

У розмові з ведучим проекту Вахтангом Кіпіані пан Саакашвілі, зокрема, розповість про таке:

- Чому світова спільнота фактично "сором’язливо заплющила очі" на неприховану агресію Росії проти Грузії;

- Якою була участь американського військового флоту у подіях серпня 2008-го;

- Чи справді грузини вірять у те, що російські вояки колись залишать новозбудовані бази на де-юре території Грузії?

"Історична правда з Вахтангом Кіпіані" – щовівторка о 22:00 на телеканалі ZIK.

Крім того, програма "Історична правда з Вахтангом Кіпіані" продемонструє унікальний відеоматеріал, в якому Владімір Путін відкрито визнає, що план воєнних дій проти Грузії Кремль розробив задовго до 2008-го – і крок за кроком Москва його реалізовувала.

Також в ефірі програми прозвучить заява "неофіційного глашатая" намірів теперішнього керівництва Російської Федерації – Владіміра Жиріновского.

Жиріновскій невдовзі після війни серпня 2008-го відкритим текстом заявив, що мешканці самопроголошеної Абхазії мають стати "рабами Москви", а територія Південної Осетії потрібна Росії винятково для створення велетенської "антинатівської" військової бази.

Дивіться також інші матеріали за темою "Російсько-грузинська війна 2008"

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.