Спецпроект

Відкрився найбільший у світі музей 3D мистецтва. ФОТО

"Мистецтво в раю" - під такою назвою таїландське місто Чіангмай представило найбільший у світі музей 3D мистецтва. Музей заснований і фінансується корейським меценатом Чаном Сук Кю.

Про це пише travel.obozrevatel.com.

"Чіангмайський музей "Мистецтво в раю" відрізняється від галереї 3D мистецтва у Паттайї, яка стала першим унікальним музеєм такого роду. Новий музей іще більш креативний, він пропонує глядачеві барвисті картини, у вигляді "інтерактивного мистецтва", яке потребує його (глядача) участі і уяви ", - говорить засновник.

Картини музею потребують участі глядача

Триповерховий музей зібрав під своїм дахом 130 різних 3D-полотен із зображенням тварин планети, підводного світу Землі, пустелі і гробниці фараонів стародавнього Єгипту. Роботи розподілені на восьми зонах музею за темами:

1. Аква
2. Тварини
3. Динозаври
4. Сюрреалізм
5. Класика
6. Ланна [середньовічна держава на території нинішнього Таїланду - ІП]
7. Таїланд
8. Єгипет

Унікальний музей у Чанг Маї відкритий щодня з 9 години ранку до 9 години вечора. Вартість квитків для іноземців становить 300 бат для дорослих туристів і 200 бат для малюків.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.