Спецпроект

У Арзамасі відкриється музей російського патріаршества

Відкриття відбудеться в рамках святкування 110-річчя прославлення преподобного Серафима Саровського. За словами авторів проекту, музей унікальний - наразі в Росії подібних музеїв, які розповідають про історію патріаршества, не існує.

Про це пише news.mail.ru.

Новий музей - філія Нижегородського державного історико-архітектурного музею-заповідника - присвячений життю та діяльності патріархів Руської православної церкви (РПЦ), у тому числі народжених на Нижегородській землі патріархів Московських і всієї Русі Нікона (1605-1681 роки) і Сергія Страгородського (1867 - 1944 роки).

Кожна експозиція присвячена одному з патріархів, зібрані їхні особисті речі і предмети побуту. Зокрема, в музеї представлена ​​друкарська машинка Сергія Страгородського та одяг Алексія II. У музеї також створений "блок пам'яті", присвячений історії репресій і реформ, які переживала РПЦ.

Формування музею російського патріаршества почалося 5 років тому. У рамках угоди про спільну діяльність, укладеного між міністерством культури Нижегородської області і Нижегородської єпархією, на посаду директора музею російського патріаршества в Арзамасі призначений намісник Вознесенського Печерського монастиря архімандрит Тихон (Затекін).

Музей розміщений у пам'ятнику архітектури - будівлі городового магістрату другої половини XVIII століття в історичному центрі Арзамаса на Соборній площі.

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.