АНОНС: телевізійна ІП - про Шептицького, "Пласт" і "Братів Гадюкіних"

23 липня телевізійна програма "Історична Правда" за кілька днів до 148-ї річниці Андрея Шептицького головну увагу присвятить цій історичній постаті.

У розмові ведучого програми Вахтанга Кіпіані з деканом історичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка професором Романом Шустом йтиметься, зокрема, про таке:

- Як сталося, що виходець з аристократичної полонізованої родини Роман Марія Олександр Шептицький вирішив, що має присвятити своє життя служінню українському народові?

- Якими були взаємини Митрополита Української греко-католицької церкви з рідним братом – міністром оборони Речі Посполитої Станіславом Шептицьким?

- Чому донині значна частина громадян України переконані, що Андрей Шептицький був "прислужником німецького фашизму"?

Крім того, "Історична правда" запропонує шанувальникам якісної української музики повернутися на 20 років назад.

В ефірі програми можна буде побачити виступ легендарної львівської рок-капели "Брати Гадюкіни" на фінальному гала-концерті фестивалю "Червона рута" влітку 93-го у Донецьку.

У другій частині програми Вахтанг Кіпіані запропонує глядачам "Історичної правди" майстерно реалізований фільм про славні діла і традиції української скаутської організації "Пласт" на Прикарпатті.

"Історична правда з Вахтангом Кіпіані" – щовівторка о 22:00 на телеканалі ZIK.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.