На eBay виставили один із оригіналів списку Шиндлера. ФОТО

Один з оригіналів "списку Шиндлера" виставили на інтернет-аукціон eBay.

Про це повідомляє mediasapiens.ua із посиланням на New York Post.

Першопочаткова ставка лоту складає $3 млн. За даними видання, продавці "списку Шиндлера", каліфорнійські колекціонери Гері Зімет і Ерік Газін сподіваються отримати за документ не менше $5 млн.

"Ми вирішили продати список на eBay тому, що у цього сайту аудиторія більше 100 млн користувачів з усього світу, а список – це глобальна історія", – пояснив Газін.

The New York Times оприлюднила й електронну копію документу

Документ нараховує 13 сторінок і датується 18 квітня 1945 року. До списку увійшли імена 801 євреїв, котрих хотів врятувати від смерті в концтаборах, працевлаштувавши їх на своїй фабриці, німецький підприємець Оскар Шиндлер.

Загалом Шиндлеру приписують спасіння більше тисячі евреїв.

З семи копій списку відомо лише про чотири: два зберігаються в ізраїльському меморіальному комплексі Yad Vashem, один – в музеї Голокосту у Вашингтоні.

Історія Шиндлера лягла в основу книги Томаса Кініллі "Ковчег Шиндлера". На основі цієї книги Стівен Спілберг зняв фільм "Список Шиндлера".

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.