Спецпроект

В Криму стартував виставковий проект "Караван старожитностей"

У Феодосійському музеї старожитностей (найстарішому міському музеї України, заснованому в 1811 році) стартував виставковий проект "Караван старожитностей". З 5 липня по 6 вересня 2013 року в музеї послідовно пройдуть 9 "виставок одного експоната" з фондової колекції музею. У ході проекту відвідувачі музею зможуть познайомитися з експонатами, які не представлені в основній експозиції музею старожитностей.

Про це пише prostir.museum.

Під час презентації був озвучений перелік перших виставок проекту "Караван старожитностей" у Феодосійському музеї старожитностей: У перший місяць проекту, в липні 2013 року, відвідувачам музею будуть представлені унікальні книги відгуків відвідувачів музею та раритетні книжкові видання XIX століття з фондів музею.

5 липня-12 липня. "Книги відгуків Феодосійського музею старожитностей" кінця XIX - початку ХХ століття ".

13 липня-19 липня. "Старожитності Босфору Кіммерійського" (1854-го року видання) ".

20 липня-26 липня. "Історія генуезьких поселень в Криму" Н.Н.Мурзакевіча (1837-го року видання) ".

27 липня-2 серпня. "Патерик Печерський" (1803-го року видання) ". Виставка приурочена до 1025-річчя хрещення Київської Русі.

"Караван старожитностей" у Феодосійському музеї старожитностей відкрився виставкою "Книги відгуків панів відвідувачів Феодосійського музею старовини кінця XIX - початку ХХ століття" .. Дана виставка буде експонуватися в музеї з 5-го по 12-е липня 2013 року. На ній будуть представлені унікальні експонати фондової колекції Феодосійського музею старовини - книги відгуків 1874-1884 рр.., 1902-1909 рр.. і 1909-1924 рр.. Відвідувачі виставки зможуть, також, побачити автографи композитора Модеста Мусоргського, поета і художника Максиміліана Волошина, Марини та Анастасії Цвєтаєвих.

Теми

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР