Спецпроект

Скарби Кримської землі стали відомі в Європі

3 липня 2013 в LandesMuseum - Рейнському крайовому музеї міста Бонна (Німеччина) - відбулося відкриття унікальної виставки "Крим - золотий острів у Чорному морі".

Про це пише prostir.museum.

Один з експонатів Керченського заповідника - скульптура "Змієногої богині - проростаючої діви" - відкриває виставку в LandesMuseum. Цей унікальний пам'ятник ще недавно був представлений в античній експозиції Керченського історико-археологічного музею, а зараз встановлений просто навпроти центрального входу в музей як найяскравіший експонат, що відображає глибинну суть греко-варварської культури античних міст Північного Причорномор'я. Організаторів виставки та відвідувачів музею захоплюють і інші пам'ятники, привезені з Керчі - скульптури, стели, архітектурні деталі з лапідарною колекції, розписні вази і теракотові статуетки шанованих на Боспорі богів, вироби з кераміки і скла, твори торевтики, вишукані прикраси і предмети похоронного інвентарю - всього 190 музейних предметів.

Відкриття виставки стало підсумком роботи цілого ряду служб і підрозділів як на Україні, так і за її межами. Крім співробітників музеїв та наукової громадськості у підготовці виставки брали участь працівники Міністерства культури України та Міністерства культури Криму, Міністерства закордонних справ, співробітники митниць, брокери, представники транспортних компаній, а також компанії Міжнародні авіалінії України.

Виставка "Крим - золотий острів у Чорному морі" працюватиме з 3 липня 2013 до 19 січня 2014 року в Бонні, потім скарби Криму побачать мешканці та гості Амстердама (Нідерланди). У червні 2014 експонати будуть повернуті в Україну, і всі бажаючі знову зможуть побачити унікальні твори античного мистецтва з фондів Керченського історико-культурного заповідника в історико-археологічному музеї, Золотої комори і лапідарій.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.