На Тернопільщині збирають гроші на пам'ятник солдату Армії УНР

Благодійний фонд "Героїка" оголосив збір коштів на пам'ятник на могилі козака 3-го Кінного полку 3-ї Залізної дивізії Армії УНР Сергія Кравченка в селі Озеряни (Бучацький район Тернопільщини).

Кавалерист загинув у серпні 1920 року під час бою з більшовиками і був похований на кладовищі Озерян.

Могила козака, разом із цвинтарною церквою, була ліквідована комуністами після Другої світової війни. Однак y пам’яті кількох місцевих мешканців закарбувалось місце поховання.

Взимку 2013 року Благодійний фонд "Героїка" здійснив пошукову виправу до Озерян. Активісти, за допомоги місцевих краєзнавців та старожилів, віднайшли місце поховання Сергія Кравченка.

Могилу можна відновити. Долучайтесь!

Загальний кошторис проекту: близько 3 000 грн. (Виготовлення хреста у формі ордену Армії УНР "Хрест Симона Петлюри" та підставки; нанесення напису гравірувальною машинкою на кам’яну дошку; виготовлення надгробку; доставка з Корсуня-Шевченківського до Озерян; монтаж пам’ятника).

 Отак буде виглядати пам'ятник, на який ви можете пожертвувати кошти

Переказати кошти на цей проект можна на картку:

ПАТ "Укрсоцбанк"
Номер карткового рахунку: 2625 4026 0195 26
МФО: 300023
ЄДРПОУ: 00039019
Номер транзитного рахунку: 2924 3010 0000 11
Подобєд Павло Костянтинович

Докладніша інформація: heroic.spirit@gmail.com, телефон (+38) 093 725 67 45

Благодійна ініціатива "Героїка" - громадський рух, який ставить на меті відродження українських військових поховань, встановлення пам’ятників та пам’ятних знаків на честь борців за незалежність України.

Від часу появи (2010 р.) "Героїка" встановила більше 20 монументів та пам’ятних знаків у Києві, Херсонській, Рівненській, Івано-Франківській, Черкаській, Тернопільській, Хмельницькій та Київській областях.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.