Історичні маєтки Бакая в Баден-Бадені занепадають. ФОТО

Колишній чиновник Леоніда Кучми утратив інтерес до купленої кілька років тому елітної нерухомості - замків і палаців - у німецькому Баден-Бадені. Одна з можливих причин - бюрократичні приписи щодо реконструкції історичної спадщини.

Про це повідомляє DW.de.

Готель-палац "Шлосготель Бюлергьое" (Schlosshotel Bühlerhöhe), в якому гостювали чимало державних діячів і зірок шоу-бізнесу, до свого сторіччя 2013 року мав постати у новому блиску.

Три роки тому "культурну пам'ятку особливого значення" придбала група інвесторів на чолі зі скандально відомим в Україні бізнесменом і чиновником з близького оточення Леоніда Кучми.

Колишній голова "Нафтогазу України" і Державного управління справами Ігор Бакай придбав "Шлосготель Бюлергьое" 2010 року і обіцяв вкласти кілька десятків мільйонів євро у реставрацію і модернізацію цієї історичної будівлі.

"Шлосготель Бюлергьое"
Але oчікувані інвестиції так і не надійшли. Замість того два тижні тому, акурат на сторічний ювілей палацу-готелю, який в очікуванні ремонту вже три роки не приймає гостей… відключили світло за несплату.

Готель через недбалість нових власників може прийти у цілковитий занепад, побоюються у Бюлі. Тим часом попередньому власнику "Бюлергьое" мільярдерові Дитмару Гоппу увірвався терпець і він подав до суду на нового власника з вимогою визнати його банкрутом.

 Улюблений готель Аденауера сьогодні належить компанії Anna Maria GmbH на чолі з Ігорем Бакаєм. Засновники компанії - кіпрська Zelento Limited і дружина Бакая Наталя Козицькa

Як повідомили в юридичній фірмі Schultze&Braun, яку суд уповноважив виконувати роль арбітражного управляючого готелю, Ігор Бакай з партнерами заборгували Гоппу 14 мільйонів євро. За оцінками місцевої преси, Бакай з партнерами свого часу заплатили за готель 35-40 мільйонів євро.

Сам Бакай, розмірковують місцеві, не знає, що далі робити з історичним готелем. "Пан Бакай втратив інтерес до цього об’єкту", - прокоментував Deutsche Welle на умовах анонімності один з відомих баден-баденських маклерів нерухомості, обізнаний зі справами підприємливого вихідця з України.

 Вілла легендарного промисловця Макса Ґрундіґа - з 2010 року сімейне обійстя Бакаїв у Баден-Бадені. Козицька придбала віллу у вдови грузинського мільярдера Бадрі Патаркацишвілі за 8 мільйонів євро

"Шлоссготель Бюлергьое" – "культурна пам’ятка особливого значення". І щоб її реставрувати, треба враховувати десятки і сотні бюрократичних приписів – це дуже дорого і може затягнутися на довгі роки, тож попередня прикидка бізнес-проекту "на око" не спрацювала.

Лише поточні витрати на утримання об’єкта у належному стані перевищують мільйон євро на рік.

"Шлосготель Бюлергьое" – не єдина проблемна нерухомість родини Ігоря Бакая. Місцеві ЗМІ пишуть також про проблеми із замком Родек у передмісті Баден-Бадена.

Замок Родек

2009 року, ще коли Ігор Бакай перебував у міжнародному розшуку, старовинну будівлю за понад чотири з половиною мільйони євро купила його дружина Наталя Козицька. Як повідомляє Badische Zeitung, Бакай і Козицька залишаються винні попереднім власникам замку близько мільйона євро, але платити не поспішають.

Як і у випадку з готелем, за ремонт казкового замку доби пізнього середньовіччя ніхто за чотири роки так і не взявся – це виявилося неймовірно дорогим задоволенням.

Вочевидь, родина Бакаїв втратила інтерес і до колишньої штаб-квартири командування французького військового контингенту у Баден-Бадені. Цей об’єкт був куплений подружжям 2010 року. Планувалося зробити тут елітний житловий комплекс, інвестувавши близько 11 мільйонів євро.

 Штаб-квартира французьких військ

"Нові власники купили і не врахували, що він теж є пам’яткою. Вони думали, що "повирішують питання" з місцевою владою щодо всіляких дозволів швидко і без проблем. А тут, у Німеччині, все набагато складніше", - розповів DW баден-баденський маклер.

Дивіться також:

Державний експеримент із передачі замків у концесію провалився

Замки і храми Західної України з повітря. ФОТО

У Червоногородському замку обвалилася вежа. ФОТО

Янукович хоче замок, де знімали "Трьох мушкетерів", під свою резиденцію

Впала одна з башт Старої фортеці у Кам'янці. ФОТО

Інші матеріали за темою "Замки"

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.