Спецпроект

В Гватемалі готуються будувати Музей майя

У Гватемалі ось-ось розпочнеться будівництво Музею майя Америки, який за розрахунками місцевої влади повинен залучити в країну безліч нових туристів.

Про це пише donbass.ua.

Як повідомив директор Гватемальського інституту туризму Педро Дучес, експозиційний центр буде зведений на державні кошти за участю приватного сектора.

Будівництво музею обійдеться країні приблизно в 70-100 мільйонів доларів. Його експозиції будуть присвячені виключно народові майя, і напевно привернуть велику увагу туристів, вважає Дучес.

Директор інституту туризму висловив жаль, що в Гватемалі, "яка є справжнім серцем світу майя", до цих пір не існує музею, що розповідає про важливість стародавньої цивілізації та її багату культуру. За його словами, експозиційний центр "буде такого ж рівня, як знамениті музеї, що діють у таких країнах, як Іспанія, Франція або Великобританія".

Відкриття Музею майя "залучить в країну додатково понад 300 тисяч туристів на рік, що буде приносити в казну республіки понад 225 мільйонів доларів", вважає Дучес.
Він вказав на важливість для Гватемали розвитку "бездимної індустрії" з урахуванням великої кількості унікальних історичних пам'яток, які існують на її території.

Рік тому в Мексиці, в столиці штату Юкатан - місті Меріда - відкрився Великий музей світу майя (Gran Museo del Mundo Maya). До складу першої експозиції увійшло 600 історичних та археологічних предметів.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.