Спецпроект

В Гватемалі готуються будувати Музей майя

У Гватемалі ось-ось розпочнеться будівництво Музею майя Америки, який за розрахунками місцевої влади повинен залучити в країну безліч нових туристів.

Про це пише donbass.ua.

Як повідомив директор Гватемальського інституту туризму Педро Дучес, експозиційний центр буде зведений на державні кошти за участю приватного сектора.

Будівництво музею обійдеться країні приблизно в 70-100 мільйонів доларів. Його експозиції будуть присвячені виключно народові майя, і напевно привернуть велику увагу туристів, вважає Дучес.

Директор інституту туризму висловив жаль, що в Гватемалі, "яка є справжнім серцем світу майя", до цих пір не існує музею, що розповідає про важливість стародавньої цивілізації та її багату культуру. За його словами, експозиційний центр "буде такого ж рівня, як знамениті музеї, що діють у таких країнах, як Іспанія, Франція або Великобританія".

Відкриття Музею майя "залучить в країну додатково понад 300 тисяч туристів на рік, що буде приносити в казну республіки понад 225 мільйонів доларів", вважає Дучес.
Він вказав на важливість для Гватемали розвитку "бездимної індустрії" з урахуванням великої кількості унікальних історичних пам'яток, які існують на її території.

Рік тому в Мексиці, в столиці штату Юкатан - місті Меріда - відкрився Великий музей світу майя (Gran Museo del Mundo Maya). До складу першої експозиції увійшло 600 історичних та археологічних предметів.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.