АНОНС: телевізійна ІП - про напад Гітлера на Сталіна і президента ЗУНР

Головною темою програми "Історична Правда з Вахтангом Кіпіані" на телеканалі ZIK буде річниця початку німецько-радянської війни.

Йтиметься про донині приховувані таємниці цієї найкривавішої в історії людства сутички двох тиранів - Гітлера і Сталіна.

Зокрема, у розмові з дослідником військової історії Михайлом Слободянюком, ведучий програми заторкне такі теми:

- чому донині російські та проросійські історики приховують справжню причину війни, яка почалася у червні 41-го?

- що саме слугує підтвердженням, що вторгенням на територію СРСР Гітлер лише на певний час випередив наступ Червоної Армії на окуповану німцями територію Польщі?

- для чого нас дотепер переконують, що Гітлер напав на СРСР "віроломно" і "без оголошення війни", хоча насправді нацисти, розв'язуючи військовий конфлікт, дотримали дипломатичних формальностей?

- чи можна кампанію, що її провадила Радянська Армія на території держав Східної Європи у 1944-45 рр., вважати визвольною вітчизняною війною?

Іншою головною темою програми буде розмова про малознані сторінки життя та діяльності першого в історії Галичини президента - керівника Західноукраїнської Народної республіки Євгена Петрушевича.

- як сталося, що маловідомому для загалу галицьких українців політичному діячеві довірили посаду №1 у ЗУНР?

- чому Петрушевич аж надто стримано ставився до ідеї об'єднання в одну українську державу Західноукраїнської Народної республіки та УНР?

- чи варто вважати його винуватцем "дипломатичного краху", коли у 1923 р. Ліга Націй відмовила українцям Західної України створити автономне державне утворення?

- з яких причин в екзилі президент ЗУНР підтримував прорадянську політичну силу, яка діяла у Західній Україні?

 "Історична правда з Вахтангом Кіпіані" - щовівторка в ефірі телеканалу ZIK о 22:00.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.