Спецпроект

У Підмосков'ї відновлять музей "Історія танка Т-34"

Музейний комплекс "Історія танка Т-34", розташований в селі Шолохове в Митищинському районі Московської області, планують реконструювати і побудувати для нього нові будівлі.

Про це пише gdeetotdom.ru.

Департамент будівництва Москви оголосив відкритий конкурс на визначення технічного замовника з виконання проектних робіт з будівництва музейного комплексу "Історія танка Т-34", експозиція якого розміщується як в будівлі, так і на відкритому майданчику перед ним. Початкова ціна контракту становить 32,5 мільйона рублів.

Переможцю конкурсу належить розробити проект реконструкції вже існуючої території музею загальною площею 10,957 тисячі квадратних метрів. Під нове будівництво виділена земельна ділянка площею 1,17 гектара. Загальна площа будівель комплексу музею складе не менше 4,261 тисячі квадратних метрів.

Перша черга будівництва включає в себе зведення нового чотириповерхового будинку музею площею 3,8 тисячі квадратних метрів, стоянки на 40 автомобілів і на 4-6 автобусів, а також благоустрій території. У рамках другої черги робіт планується провести реконструкцію існуючої будівлі музею площею 417 квадратних метрів. Причому цю будівлю планують об'єднати в один архітектурний комплекс з новим будинком.

Основною метою будівництва нової і реконструкції існуючої будівлі є перетворення музею в повноцінний музейно-меморіальний комплекс із сучасним обладнанням. Проектом будуть передбачені рішення для комфортного функціонування музею з перспективою подальшого розвитку на найближчі 15-20 років.

Проектом передбачено також будівництво транспортної розв'язки для в'їзду та виїзду транспорту на Старо-Дмитрівське шосе. Крім того, планується впорядкувати територію музейного комплексу, а також облаштувати майданчик для проведення урочистих заходів з кількістю учасників до 500 чоловік.

Теми

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.