Спецпроект

У Підмосков'ї відновлять музей "Історія танка Т-34"

Музейний комплекс "Історія танка Т-34", розташований в селі Шолохове в Митищинському районі Московської області, планують реконструювати і побудувати для нього нові будівлі.

Про це пише gdeetotdom.ru.

Департамент будівництва Москви оголосив відкритий конкурс на визначення технічного замовника з виконання проектних робіт з будівництва музейного комплексу "Історія танка Т-34", експозиція якого розміщується як в будівлі, так і на відкритому майданчику перед ним. Початкова ціна контракту становить 32,5 мільйона рублів.

Переможцю конкурсу належить розробити проект реконструкції вже існуючої території музею загальною площею 10,957 тисячі квадратних метрів. Під нове будівництво виділена земельна ділянка площею 1,17 гектара. Загальна площа будівель комплексу музею складе не менше 4,261 тисячі квадратних метрів.

Перша черга будівництва включає в себе зведення нового чотириповерхового будинку музею площею 3,8 тисячі квадратних метрів, стоянки на 40 автомобілів і на 4-6 автобусів, а також благоустрій території. У рамках другої черги робіт планується провести реконструкцію існуючої будівлі музею площею 417 квадратних метрів. Причому цю будівлю планують об'єднати в один архітектурний комплекс з новим будинком.

Основною метою будівництва нової і реконструкції існуючої будівлі є перетворення музею в повноцінний музейно-меморіальний комплекс із сучасним обладнанням. Проектом будуть передбачені рішення для комфортного функціонування музею з перспективою подальшого розвитку на найближчі 15-20 років.

Проектом передбачено також будівництво транспортної розв'язки для в'їзду та виїзду транспорту на Старо-Дмитрівське шосе. Крім того, планується впорядкувати територію музейного комплексу, а також облаштувати майданчик для проведення урочистих заходів з кількістю учасників до 500 чоловік.

Теми

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.