Спецпроект

В Бахчисараї готують екскурсію по вечірньому Ханському палацу

З 20 червня Бахчисарайський історико-культурний заповідник пропонує нову тематичну екскурсію по вечірньому Ханському палацу - "Бахчисарай. Історія поруч".

Про це пише prostir.museum.

Під час півторагодинної екскурсії відвідувачам запропонують чашку ароматної кави, вони відвідають найпотаємніші куточки палацу, дізнаються, чому так популярна була на Сході система закритих двориків, чому палац отримав назву "Бахчисарай". Гостей чекає захоплююча розповідь про династію Гераїв, про ханів-будівельників палацу, про жительок гарему, про їх захоплення, заняття, про виховання дітей, про традиції та звичаї кримських татар.

Розповідь буде супроводжуватися інсталяціями професійних артистів з ансамблю "Кирим". Гостей познайомлять з традиційною культурою кримських татар: пісні і танці, читання старовинної поезії - ханських газелей, звуки народних мелодій виконаних на старовинних народних інструментах - будуть супроводжувати їх у подорожі по палацу.

Цей проект брав участь у Республіканському конкурсі "Екскурсійна мозаїка Криму", проведеному Міністерством та курортів і туризму АРК в рамках II Міжнародної виставки туристичних маршрутів і екскурсійних програм по Криму "Нове обличчя стародавнього курорту". За підсумками конкурсу вечірня екскурсія по Ханському палацу "Бахчисарай. Історія поруч "стала переможцем у номінації  "Краща тематична екскурсія".

Теми

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.