Спецпроект

В Бахчисараї готують екскурсію по вечірньому Ханському палацу

З 20 червня Бахчисарайський історико-культурний заповідник пропонує нову тематичну екскурсію по вечірньому Ханському палацу - "Бахчисарай. Історія поруч".

Про це пише prostir.museum.

Під час півторагодинної екскурсії відвідувачам запропонують чашку ароматної кави, вони відвідають найпотаємніші куточки палацу, дізнаються, чому так популярна була на Сході система закритих двориків, чому палац отримав назву "Бахчисарай". Гостей чекає захоплююча розповідь про династію Гераїв, про ханів-будівельників палацу, про жительок гарему, про їх захоплення, заняття, про виховання дітей, про традиції та звичаї кримських татар.

Розповідь буде супроводжуватися інсталяціями професійних артистів з ансамблю "Кирим". Гостей познайомлять з традиційною культурою кримських татар: пісні і танці, читання старовинної поезії - ханських газелей, звуки народних мелодій виконаних на старовинних народних інструментах - будуть супроводжувати їх у подорожі по палацу.

Цей проект брав участь у Республіканському конкурсі "Екскурсійна мозаїка Криму", проведеному Міністерством та курортів і туризму АРК в рамках II Міжнародної виставки туристичних маршрутів і екскурсійних програм по Криму "Нове обличчя стародавнього курорту". За підсумками конкурсу вечірня екскурсія по Ханському палацу "Бахчисарай. Історія поруч "стала переможцем у номінації  "Краща тематична екскурсія".

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.