Спецпроект

Перфоманс QR-кодів відбудеться в Феодосійському музеї старожитностей

5 червня 2013, о 10.00, в Лапідарному дворику Феодосійського музею старовини (Пр.Айвазовского, 11, м.Феодосія) пройде презентація конкурсу дитячого малюнка, присвяченого 202-річчю Феодосійського музею старовини, під назвою "Музей старожитностей. З минулого в майбутнє".

Про це пише  prostir.museum.

Організаторами конкурсу виступили Управління культури міської ради Феодосії, Феодосійська дитяча художня школа ім.І.К.Айвазовского і Феодосійський музей старожитностей. У новому конкурсі можуть взяти участь учні художніх шкіл Феодосії у віці від 7 до 17 років.

Цілями і завданнями конкурсу є розвиток інтересу у дітей до історії та природи свого міста, рідного краю, залучення до культурних, духовно-моральним цінностей свого народу, розвиток творчих здібностей дітей, популяризація Феодосійського музею старожитностей, найстарішого міського музею України, та ін. Конкурс буде проводитися у червні 2013 року.

Конкурсні роботи приймаються до 25 червня 2013 року. Всі роботи, представлені на конкурс повинні бути натурними замальовками або композиціями, виконаними на їх основі. Техніка та матеріали виконання вільні. Підсумкова міська виставка пройде в жовтні 2013 року в Феодосійському музеї старожитностей. Віртуальна виставка робіт учасників конкурсу буде розміщена на офіційному сайті Феодосійського музею старожитностей (http://oldmuseum.org).

Робота, нагороджена Гран-Прі конкурсу, буде представляти Феодосійський музей старожитностей на сайті "QR-Feo: Живе минуле Феодосії". На початку презентації конкурсу дитячого малюнка відбудеться QR-перфоманс QR-кодів "Феодосійський музей старожитностей" і "Лапідарний дворик Феодосійського музею старовини". QR-перфоманс є складовою частиною соціального проекту "Живе минуле Феодосії", розробленого ініціативною групою феодосійців.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.