Спецпроект

Лондонський музей пропонує пограти в шпигунів

У Імперському військовому музеї Лондона пройде виставка, присвячена історії шпигунства.

Про це пише korrespondent.net.

Виставка, яка пройде з 29 липня 2013 до 4 січня 2015 року, присвячена популярній книзі Террі Дірі "Жахливі Історії: Шпигуни".

У рамках експозиції відвідувачам музею розкажуть про таємниці шпигунства часів Другої світової війни. На виставці будуть представлені унікальні військові артефакти.

Крім того, повідомили організатори виставки, відвідувачі різного віку зможуть взяти участь у практичних заняттях, цифрових та інтерактивних розвагах і грі "По сліду". У рамках шпигунської гри кожен учасник отримає власну місію.

У музеї розповіли, що гра, до участі в якій запрошують цілі сім'ї, припускає різні квести. Так учасникам потрібно буде прокладати свій шлях через виставку, стикаючись з такими темами, як Нещадний Опір, Злом коду, Неймовірні гаджети, Нещадний саботаж і Майстерний камуфляж.

По ходу гри учасники дізнаються про методи, що використовуються найхитрішими шпигунами, наприклад, як зробити невидиме чорнило і зламати код.

Виставка Horrible Histories: Spies підійде для відвідувачів різного віку і особливо рекомендується дітям від 5 до 12 років. Програма безкоштовних заходів працюватиме у дні шкільних літніх канікул та свят.

Зазначимо, що 4 липня в Кенсингтонському палаці відкриється виставка кращих нарядів королеви Єлизавети II, її молодшої сестри принцеси Маргарет Роуз, а також покійної принцеси Діани.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.