Спецпроект

Музей Лондона в Доклендс відзначить ювілей

Музей Лондона в Доклендс відзначить свій десятий день народження виставкою, тема якої - Темза очима сучасних художників, кінематографістів і фотографів.

Про це пише news.mail.ru.

Виставка, що відкривається в п'ятницю, носить назву "Устя", і розповідає про порівняно невеликий відрізок річки.

"Нам виповнюється десять років, і ми дуже раді, що змогли підготувати до цієї дати таку виставку. Не потрібно пояснювати, як багато Темза значить для Лондона, але і для нас вона багато значить - адже наш музей присвячений саме історії міста та історії річки. А в процесі підготовки з'ясувалося, що Темза значить дуже багато і для нинішніх художників, всі експонати навіть не помістилися на одному поверсі ", - розповів журналістам на прес-показі виставки її куратор Френсіс Маршалл.

Відкривається виставка цілком традиційними пейзажами Майкла Ендрюса і Джока Макфадіна, однак за ними йдуть експонати куди більш несподівані - відео, що зафіксувало "музикантів", що використовують в якості інструментів деталі занедбаних барж; серія фотографій сміття - жерстяних банок, ганчірок шматків штучних ялинок, оголошень, пакету з кокаїном - "перевареного" і викинутого річкою; фотографії "кладовища" кораблів, де металеві остови найбільше нагадують риб'ячі кістки; відеофільм, в якому Лондон представлений "очима" річки: зображення злегка погойдується, будівлі показані під різними кутами, старі кадри чергуються з сучасними. І, нарешті "Портрет річки" - відео, що зафіксувало рух води в різні дні при різному освітленні.

Виставка триватиме до 27 жовтня.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.