Спецпроект

Музей Лондона в Доклендс відзначить ювілей

Музей Лондона в Доклендс відзначить свій десятий день народження виставкою, тема якої - Темза очима сучасних художників, кінематографістів і фотографів.

Про це пише news.mail.ru.

Виставка, що відкривається в п'ятницю, носить назву "Устя", і розповідає про порівняно невеликий відрізок річки.

"Нам виповнюється десять років, і ми дуже раді, що змогли підготувати до цієї дати таку виставку. Не потрібно пояснювати, як багато Темза значить для Лондона, але і для нас вона багато значить - адже наш музей присвячений саме історії міста та історії річки. А в процесі підготовки з'ясувалося, що Темза значить дуже багато і для нинішніх художників, всі експонати навіть не помістилися на одному поверсі ", - розповів журналістам на прес-показі виставки її куратор Френсіс Маршалл.

Відкривається виставка цілком традиційними пейзажами Майкла Ендрюса і Джока Макфадіна, однак за ними йдуть експонати куди більш несподівані - відео, що зафіксувало "музикантів", що використовують в якості інструментів деталі занедбаних барж; серія фотографій сміття - жерстяних банок, ганчірок шматків штучних ялинок, оголошень, пакету з кокаїном - "перевареного" і викинутого річкою; фотографії "кладовища" кораблів, де металеві остови найбільше нагадують риб'ячі кістки; відеофільм, в якому Лондон представлений "очима" річки: зображення злегка погойдується, будівлі показані під різними кутами, старі кадри чергуються з сучасними. І, нарешті "Портрет річки" - відео, що зафіксувало рух води в різні дні при різному освітленні.

Виставка триватиме до 27 жовтня.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.