Москвичі думають, що Куликовська битва - це Друга світова. ВІДЕО

З нагоди Дня Перемоги російський телеканал "Дождь" зробив експеримент - провів опитування на вулицях Москви на тему історії Другої світової війни. Результати викликали скандал.

Питання перехожим ставили каверзні та з відвертим сарказмом, пише "Газета.ua".

Так, ведучий на повному серйозі запитував яка битва у Другій світовій стала вирішальною - Куликовська чи бій на Чудському озері, коли німці втопилися у важких обладунках під льодом.

Також журналіст запитував, хто зробив у розгром нацистів більший внесок - Жуков чи Барклай де Толлі, а також чи справедливо, що Австралія за результатами Другої світової війни належить Угорщині. Багато людей вагалися або уникали відповіді.

Відео вже викликало резонанс у мережі.

Користувачі поділилися на тих, хто з жахом обурюєтья неосвіченості росіян і тих, хто звинуватив канал "Дождь" у фальсифікації - мовляв усі правильні відповіді були просто вирізані при монтажі.

Дивіться також:

"Русское единство": Кутузов звільняв Крим від фашистів. ВІДЕО

12% британської молоді впевнені, що Ватерлоо - це Перша світова війна

Костусєв привітав одеситів плакатами з румунськими окупантами. ФОТО

Інші матеріали за темою "День Перемоги"

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.