Спецпроект

В Одесі відбудуться презентації для музейників Півдня України

18 квітня в Одесі пройде серія презентацій та майстер-класів для музейних працівників Півдня України. У них візьмуть участь музейники з Одеси, Миколаєва та Херсона.

Про це пише odessa.ua.

Презентації проводяться в Одесі вперше з ініціативи Міжнародної Ради Музеїв України (ІСОМ).

Напередодні презентацій в одеській мерії пройшла прес-конференція, в якій взяла участь заступник начальника міського управління культури і туризму Людмила Крижалко і директор Муніципального музею приватних колекцій імені О. Блещунова, віце-президент Міжнародної Ради Музеїв України (ІСОМ) Світлана Остапова.

"Директор музею імені Блещунова Світлана Остапова увійшла до складу правління дуже впливової організації - Міжнародної Ради Музеїв України. З одного боку - це визнання заслуг і старань колективу цього музею, з іншого боку - це стимул для інших музеїв Одеси влитися в ряди престижної професійної спілки музейників. А це дасть можливість брати участь у конкурсах, боротися за гранти, і дуже серйозні гранти, суми яких можуть досягати півмільйона євро. І з третього боку - участь музеїв нашого міста у міжнародних презентаціях і майстер-класах ICОМ - це додаткову увагу в Одесі, до її минулого, сьогодення та майбутнього ", - підкреслила заступник начальника міського управління культури і туризму Людмила Крижалко.

"У нашій країні немає жодної діючої організації, яка б об'єднувала музейників України. Міжнародна Рада Музеїв (ІCОМ) - це єдина діюча організації, яка має чітко налагоджену структуру і план дій і на рік, і на перспективу. У рамках серії презентацій, які пройдуть в Одесі 18 квітня, музеї Півдня України отримують шанс і стимул для нового витка і роботи, і творчості. Одне з найважливіших завдань ІСОМ - це пропаганда "Кодексу музейної етики", прийнятий 27 років тому і є міжнародним документом, на який орієнтуються всі музейники світу. У цьому Кодексі враховані абсолютно всі питання, пов'язані з функціонуванням та життєдіяльністю музею, з етичними нормами співробітників, які працюють в музеї, з етичними нормами взаємозв'язків музеїв і співтовариств ", - зазначила директор Муніципального музею приватних колекцій імені О. Блещунова Світлана Остапова.

Серія презентацій та майстер-класів для співробітників музеїв Півдня України пройде 18 квітня з 11.00 до 17.00 ув Будинку прийомів Одеської облради за адресою: пров. Санаторний, 2.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.