Спецпроект

У Виборзі заборонили непатріотичний "Лицарський турнір"

Виконуючий обов'язки глави Виборга Олексій Туркін відмовився погоджувати проведення фестивалю реконструкторів "Лицарський турнір", пославшись на непатріотичний характер заходу.

Про це пише lenta.ru.

Туркіна обурило участь у фестивалі клубу історичної реконструкції "Тевтонський орден". "Тевтонський орден"- історично сформована ворожа структура для Русі, з яким героїчно бився Святий Благовірний Князь Олександр Невський. У роки Другої Світової війни з символікою цього Ордена полчища німецько-фашистських загарбників увірвалися на територію нашої Батьківщини", - йдеться в заяві виконуючого обов'язки голови міста.

На думку Туркіна, "пропаганда даного Ордена шляхом проведення його масових заходів представляється непатріотичною і не відповідає реаліям сучасної внутрішньої політики Російської Федерації, як духовному об'єднанню нації, так і у питаннях виховання підростаючого покоління".

Крім того, чиновник звертає увагу на те, що ні в 2013 році, ні в попередні роки організатори фестивалю не повідомляли про нього адміністрацію Виборга. У підсумку Туркін називає захід "небажаним" і стверджує, що він не буде погоджений.

Лист адресований директору "Музейного агенства" Тетяні Балт. Філією цієї установи є Виборзький замок, в якому традиційно проходить "Лицарський турнір". У "Музейному агентстві"  пояснили, що захід завжди узгоджується з районною адміністрацією, а частина доходу від нього надходить установі. "За всі 12 років його проведення це перша претензія, яку ми отримуємо", - сказала заступник директора "Музейного агентства" Людмила Никуличева. Вона додала, що фестиваль сприяє притоку туристів у Виборг.

Глава адміністрації Виборга Олександр Буянов, який на даний момент перебуває у відрядженні, заявив, що листа не бачив і що зі сформованою ситуацією він буде розбиратися після повернення. Глава адміністрації Виборзького району Ленінградської області Олександр Лисов повідомив, що він з текстом листа знайомий. Він звернув увагу на значимість фестивалю, але при цьому висловився проти участі в ньому "Тевтонського ордена".

"Заходи повинні мати спрямованість на тему того, що Росія - велика країна, а не на підтримку всяких орденів. Поточний рік оголошений в Ленобласті роком духовної культури. Вдумайтеся тільки! Рік духовної культури, а не рік тевтонського ордена! Тому зараз люди так загострено це все сприймають", - наводить 47news.ru слова Лисова.

Засновник фестивалю, генеральний директор компанії "Балтік-стар" Жан Багдасаров припустив, що Туркін міг написати лист на прохання керівника клубу "Варязький двір" Андрія Ніколаєва, який нібито хоче позбавитися від конкуренції з боку "Лицарського турніру". Миколаїв це припущення спростував.

У 2013 році проведення 12-го "Лицарського турніру" заплановано на 26-28 липня.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.