Спецпроект

АНОНС: Музейних працівників запрошують до Бразилії

У серпні 2013 р. відбудеться 23 Генеральна конференція ІСОМ в Ріо-де-Жанейро (Бразилія). Охочі музейники можуть отримати грант на робочу поїздку в Бразилію.

Про це повідомляє prostir.museum.

В Україні, зокрема, подібні подорожі розглядаються в рамках грантової програми і3 фонду Р.Ахметова "Розвиток України".

Президія ІСОМ України готова надати лист підтримки для участі в конкурсі на отримання такого гранту. Для цього, в термін до 25 квітня, необхідно подати такі документи:

- заяву на ім’я Президента ІСОМ пана Сергія Лазаровича Лаєвського

- СV (освіта, посада та стаж роботи в музеї, перелік здійснених проектів, володіння робочою мовою конференції, тощо)

- мотиваційний лист, в якому чітко викладено мету подорожі, щоб було зрозуміло задля чого кандидат бажає їхати та на які результати може очікувати національний комітет.

Заявки треба надсилати в електронному вигляді (останній термін 25 квітня, 17.00) за адресою: secretariat@icom.in.ua та поштою (поштовий штемпель 25 квітня) за адресою: Україна, 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 6. Національний художній музей України. Секретарю ІСОМ України Литвинець Ю.О.

Рішення буде прийняте Президією національного комітету ІСОМ України та доведене до відома претендентів до 20 травня поточного року.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.