Спецпроект

З музею зникла колекція зброї Брежнєва. ФОТО

Ексклюзивна колекція нагородної зброї і гравюр на суму близько 850 мільйонів рублів зникла зі збройної фабрики в місті Златоусті на Уралі.

Про це пише ura-inform.com.

ФСБ Челябінської області розкрила факт загадкового зникнення цінностей з так званого асортиментного кабінету зі збройної фабрики в Златоусті.

У цьому приміщенні було зібрано більше тисячі експонатів, створених за 200 років роботи підприємства. При цьому, на думку силовиків, частина колекції, що знаходиться у федеральній власності і що є національним надбанням, могла опинитися в руках керівника заводу - депутата міськдуми Златоуста Володимира Тамі.

Експонат з "асортиментного кабінету"
Викрадений експонат

З фабрики в Златоусті була вкрадена колекція нагородної зброї і гравюр на суму близько 850 мільйонів рублів. У залах, де розташовувалася експозиція, оперативники побачили тільки голі стіни й розкидані на підлозі таблички з підписами експонатів.

За даними опису, в перелік викраденого увійшли дві іменні шаблі Брежнєва, меч маршала Гречка, офіцерська шпага І. Бушуєва - творця Златоустівській гравюри на сталі, а також пам'ятний меч КДБ.

У розпорядженні спецслужб виявився договір купівлі-продажу, укладений в 2006 році між Володимиром Тамі та арбітражним керуючим збанкрутілого заводу. Згідно договору в приватну власність були незаконно передані 219 експонатів з 1088. 

Дорогі експонати "асортиментного кабінету" Златоустівській збройової фабрики в останній раз "вийшли у світ", коли їх виставляли в Краєзнавчому музеї Челябінська в 2010 році спеціально для делегації з Франції.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.