Спецпроект

Музей Баби-Яги з'явиться на Сахаліні

Музей Баби-Яги планують створити в Вуглегірському районі Сахалінської області. Разом з господинею хати там поселяться величезний павук і сова.

Про це пише news.mail.ru.

Будинок казкового персонажа - хатинка на курячих ніжках - вже побудований. Хатинку Баби Яги встановили в селі Орлово Углегорского району на території дитячої турбази. Спочатку в ній проводилися різні розважальні заходи для дітей. Пізніше прийшла ідея створити тут справжній музей, щоб залучити туристів.

За словами організатора проекту Наталії Пашегорової, хатинка на курячих ніжках виконана за всіма казковим канонами - вона стоїть "до лісу передом", а вікнами виходить на галявину. "Ніжки" будинку виточені з колод.

Казкове житло доповнено прорізами, які розташовані по обидва боки фасаду. Один з них веде у колодязь, а інший зроблений у вигляді гірки.

"Яга помістить гостей будиночка в піч, потрапивши в яку, вони скочуються прямо у двір", - розповіла автор проекту.

Цього року творці музею планують наповнити хатинку необхідним оздобленням: зробити піч, поставити скрині, рогачі, розмістити предмети побуту та частування.

Перший музей Баби Яги - "Хатинка на курячих ніжках" - з'явився в селі Кукобій Ярославської області. Завдяки створенню музею, село стало привабливим місцем для туристів. У 2004 році Кукобій оголосили "батьківщиною Баби Яги" і щорічно святкують день народження казкового персонажа 26 червня.

В Калінінграді, на території Візит-центру "Музейний комплекс" Національного парку "Куршська коса" діє Музей російських забобонів, де також представлена Баба Яга.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.