Спецпроект

У Тамбові створено Музей шкарпеток

Один з найбільш незвичайних музеїв в Росії, Музей шкарпеток, почав свою роботу в місті Рассказово Тамбовської області. Тут представлені плоди праці місцевого промислу - в'язані вовняні вироби.

Про це пише travel.ru.

Рассказово знаходиться в 40 кілометрах на схід від Тамбова і в даний час є його містом-супутником. Рассказівські шкарпетки - один з найвідоміших регіональних брендів, поряд з Мічурінськими яблуками, тамбовською картоплею і окостом. Головна особливість - їх не просто в'яжуть, але і клеять, що робить виріб особливо теплим, майже як валянки.

Музей розташований в центральній бібліотеці Рассказово. Його колекція нараховує близько 300 експонатів, пов'язаних здебільшого вручну і представляють різні часові епохи. Більшість принесли самі місцеві жителі, подарувавши зборам не тільки старовинні, пов'язані прабабусями шкарпетки, але й рукавиці, і навіть дитячі іграшки.

Найстарішим екземплярам - понад 50 років. Найменший носок - всього 5 сантиметрів в довжину, найбільший - 130 сантиметрів: його колективно зв'язали в минулому році відвідувачі Покровського ярмарку. Кожен експонат тут можна брати в руки і розглядати з усіх боків. Експозиція буде поповнюватися. Крім того, в музеї буде можна придбати вподобані вироби з сучасних колекцій.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.