Спецпроект

Парк "Київська Русь" та "Експериментаніум" домовились

"Парк Київська Русь" - Центр культури та історії Древньої Русі і музей популярної науки і техніки "Експериментаніум" підписали Договір про співпрацю.

Про це пише fraza.ua.

Заклади об'єднають зусилля для популяризації знань про науку в цілому, і історії Стародавньої Русі зокрема серед людей різного віку. Але перш за все виграють від такого творчого союзу юні українці. Адже саме вони є основною аудиторією "Експериментаніума". У "Парку Київська Русь" третій рік поспіль діє благодійна акція для школярів, в рамках якої діти всієї України відвідують заходи безкоштовно.

"Ми прагнемо донести до широкої громадськості знання про історію, культуру, побут і архітектуру Давньої Русі. А наші колеги з музею "Експериментаніум" шляхом цікавих інтерактивних дослідів популяризують знання з різних сфер науки, - каже арт-директор "Парку Київська Русь" Наталія Петрова. - Таким чином, доречно об'єднати зусилля, щоб гості нашого Парку дізналися про існування такого чудового музею, як "Експеріментаніум", і навпаки - гості музею отримали інформацію про "Парк Київська Русь".

Крім інформаційного співробітництва, заплановано організувати низку спільних заходів. У перспективі можливе об'єднання з іншими пізнавальними закладами Києва і створення своєрідного єдиного квитка для відвідувачів всієї мережі таких закладів.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.