Спецпроект

У Волгограді відкрився Музей цікавих наук Ейнштейна

У День сміху в Волгограді відкрився унікальний Музей цікавих наук Ейнштейна. Тут представлені 100 захоплюючих експонатів, які пояснюють суть законів фізики, природних явищ і оптичних ілюзій.

Про це пише volgograd.kp.ru.

Відвідувачі музею зможуть стати не тільки учасниками, але й творцями справжнього дива природи і техніки. Тут кожен може доторкнутися до "блискавки", побувати всередині мильної бульбашки, зібрати міст без цвяхів і змусити "закипіти" холодну воду. Підняти в повітря не тільки маму, але й справжній автомобіль тут під силу навіть малечі. У чоловіків є шанс на хвилину стати вагітною жінкою і відчути на своїй шкурі тяжкість жіночих принад. А ще побувати "головою професора Доуеля", полежати або посидіти на цвяхах, як справжній йог, зрозуміти, як влаштовано піаніно, і побачити ще багато чого цікавого.

Навіть у вбиральні тут нудьгувати не доведеться.

Тепер закони фізики стануть ближчими і зрозумілішими не лише дорослим волгоградцям, але і дітворі. Причому знайомство зі складною наукою тут буде приємним і веселим. 500 квадратних метрів чудес чекають на вас щодня, двері музею відкриті для відвідувачів з 10.00 до 20.00.

Теми

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.