В Україні покажуть фільм про Квітку Цісик

4 квітня телеканал "Інтер" проводить допрем'єрний показ документального фільму "Квітка. Голос у єдиному екземплярі".

Покази відбудуться у Києві, Львові, Одесі, Луганську, Івано-Франківську, Тернополі і Чернівцях.

Фільм присвячений пам'яті видатної особистості - всесвітньо відомої співачки українського походження Квітки Цісик. Саме 4 квітня 2013 року їй мало б виповнитися 60 років, але через хворобу вона передчасно пішла з життя.

Автори фільму "Квітка. Голос в єдиному екземплярі" спробують дослідити, у чому феномен цієї людини. Вони намагатимуться знайти відповідь на питання, чому протягом десятиліть пісні у виконанні Квітки Цісик справляють на людей гіпнотичне враження. 

Про Квітку Цісик у фільмі розкажуть її рідні та близькі (чоловік Ед Ракович, син Едді, родина зі Львова), люди, з якими вона працювала, її прихильники.

Телеглядачі матимуть змогу побачити єдине ексклюзивне відеоінтерв'ю Квітки Цісик українською мовою, яке у свій час вдалося записати директору оркестру Національної філармонії Олександру Горностаю. 

Автори сценарію: Леся Вакулюк та Наталя Ковальова
Режисер-постановник: Софія Чемерис 
Генеральний продюсер проекту: Ганна Безлюдна

Київ. Показ відбудеться у Червоному залі Будинку кіно 4 квітня о 18:30, за адресою: м.Київ, вул. Саксаганського, 6. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном:  (044) 287 52 25.

Одеса. Показ відбудеться у Артхаусному кінотеатрі U-cinema 4 квітня о 18:00, за адресою: м.Одеса, Французький бульвар, 33. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном: (0482) 33-95-10 

Львів. Показ відбудеться у Палаці Мистецтв 4 квітня о 19:00, за адресою: м. Львів, вул.Коперника, 17. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном:  (032) 261 44 91

Луганськ. Показ відбудеться у Луганському Національному університеті ім.Тараса Шевченко (головний корпус, малий актовий зал) 4 квітня о 16:00, за адресою: м.Луганськ, вул. Оборонна, 2. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном:  (0642) 58-04-47

Івано-Франківськ. Показ відбудеться за адресою Книгарня "Є" 4 квітня о 18:30, за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 31. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном: (0342) 22 42 28

Тернопіль. Показ відбудеться в Українському домі "Перемога" 4 квітня о 18:00, за адресою: м. Тернопіль, бул. Тараса Шевченка, 27. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном: (0352) 25 24 02

Чернівці. Показ відбудеться у кінотеатрі "Чернівці" 4 квітня о 18:00, за адресою: м. Чернівці, вул. Університетська, 10. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном: (0372) 52 73 37

У Львовві у пам'ять про Квітку Цісик також організовано благодійну акцію - збір коштів для придбання пересувного мамографа - медичного апарату для ранньої діагностики раку молочної залози, від якого пішла з життя співачка.

Премєрний телепоказ відбудеться 5 квітня о 00:00 на телеканалі "Інтер", повідомляє його прес-служба.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.