Спецпроект

Музей космонавта Титова отримав бортжурнал космічного корабля "Восток-2"

Вдова космонавта Германа Титова Тамара Титова передала меморіальному музею в Алтайському краї Російської Федерації бортовий журнал космічного корабля "Восток-2".

Про це пише interfax-russia.ru.

Новий експонат музею унікальний, адже в ньому містяться записи про найтриваліший космічний політ тривалістю більше доби.

"Під час космічного польоту 6-7 серпня 1961 року космонавт робив записи в бортовий журнал: фіксував кожен виток польоту, докладно описував своє самопочуття, що їв на обід і навіть висловлював думку про те, сподобалася чи ні їжа", - йдеться в повідомленні прес-центру регіонального управління по культурі та архівної справи.

Крім того, в журналі записано час сеансів зв'язку з землею і слова вітання, сказані Германом Титовим під час космічного польоту.

Відвідувачі музею зможуть ознайомитися з новим експонатом у розділі музею "Герман Титов - перший космонавт Сибіру".

Другий у світі космонавт Герман Титов народився в селі Полковникова Алтайського краю. Під час свого польоту в 1961 році він зробив 17 обертів навколо Землі і вперше здійснив фотозйомку планети з космосу.

Меморіальний музей Г. Титова після масштабної реконструкції був відкритий у серпні 2011 року на його малій батьківщині в селі Полковникова Алтайського краю. Загальна площа нового музейного комплексу перевищує 1 тис. кв.м. На експонуванні в музеї знаходяться скафандр космонавта, а також макет космічного корабля "Восток-2" в масштабі 1:3.

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.