Спецпроект

Стару електростанцію перероблять в музей архітектури за € 100 млн

Паризьке бюро Atelier Zundel Cristea (AZC) нещодавно виграло конкурс проектів перетворення лондонської електростанції Баттерсі на музей архітектури.

Про це пише architector.ua.

Будівля з більш ніж 80-річною експлуатацією розташована на південному березі Темзи в оточенні житлових, промислових і офісних будівель, біля залізничного вокзалу та парку.

Побудована між 1930 і 1955 роками будівля у вікторіанському стилі є прекрасним зразком архітектури, з оригінальними інтер'єрами в стилі ар-деко, з облицюванням з червоної цегли і чотирма бетонними трубами, що підносяться на 103 метри над землею. Колишня електростанція, що працювала на вугіллі, буде перетворена на музей архітектури від Середньовіччя до сучасної епохи.

Лондонська електростанція Баттерсі 

За задумом архітекторів музей повинен стати місцем, яке залучає всі вікові категорії населення, не тільки несе архітектурну інформацію, але і є розважально-культурним центром.

Найбільш примітною особливістю проекту вартістю € 100 млн є атракціон "Гірки" - новий об'єкт, який взаємодіє з існуючою структурою, запрошуючи відвідувачів в подорож по зовнішнім і внутрішнім просторами комплексу.

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.