Спецпроект

АНОНС: Конкурс для музеїв на проведення експериментальних виставок

Стартує проект "Актуальний Музей: Стратегія динамічного розвитку" у рамках програми грантів Благодійного фонду Ріната Ахметова "Розвиток України" (проект "Динамічний музей")

Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара" огролошує конкурс на проведення серії експериментальних виставок у рамках проекту "Актуальний музей". 

Музеї України запрошуються  до участі.

"Музейні заклади України мають розкішні збірки, що висвітлюють унікальні теми, утім вони залишаються недоступні для широкого відвідувача здебільшого через відсутність достатніх експозиційних площ, міжмузейного партнерства, брак коштів (а часом знань та ініціативи) на влаштування цікавих експозицій. Відтак, перед музеями України постає завдання адаптуватися до вимог ХХІ століття, створити відкриту систему єдиного простору, комунікації та взаємообміну. Успішність вирішення цих проблем залежить і від експериментів, здатності музею генерувати і втілювати нові ідеї." - йдеться у прес-релізі організаторів проекту.

Проект "Актуальний музей" і, зокрема його складова – програма інноваційного музейного партнерства, покликані заохотити музейну спільноту країни на пошуки креативних рішень застарілих проблем та відповідей на новітні виклики, на активізацію міжмузейного партнерства й інноваційну творчість у музейній та культурно-мистецькій сферах (експериментальні виставки,  перфоманси, вистави, концерти, спеціальні події, презентації тощо).

На базі експериментальних виставок планується проведення тематичних тренінгів.

Програма інноваційного музейного партнерства здійснюватиметься паралельно з освітньо-тренінговою програмою. Вона передбачає створення експериментальної лабораторії шляхом технічної модернізації (додаткове експозиційне обладнання, мультимедійні засоби) найбільшої виставкової галереї Музею Івана Гончара (260 м2) із суміжною залою (80 м2).

Програма започатковується двома пілотними виставками, які будуть відібрані на конкурсних засадах і проведені у 2013–2014 роках. Для здійснення цих проектів буде надано на узгоджений період виставкове приміщення, додаткове технічне оснащення, а також покриття інших  витрат.

Вимога до проектів: заявки на інноваційні виставкові проекти мають подаватися музеями або у партнерстві з музеями і базуватися на їхніх збірках. До участі в конкурсі запрошуються національні, державні, комунальні, громадські й приватні музеї України.

Бюджет проекту – до 30 тис. грн.

Часові межі:  два виставкові проекти здійснюватимуться у 2013–2104 роках. Програма продовжуватиметься і після завершення  ґрантового періоду. Кращі пропозиції будуть
здійснюватися, за домовленістю сторін, і надалі.

Критерії оцінки: актуальність проекту, інноваційність та новизна ідеї, практичне значення для розвитку музейної галузі, реалістичність впровадження проекту та його оптимальна ресурсомісткість. Переваги надаватимуться проектам, що тематично стосуються культурної спадщини. Заявки розглядаються науково-методичною радою НЦНК "Музей Івана Гончара". Аплікації, надіслані на конкурс, не рецензуються.

Форму аплікації  можна завантажити на   http://honchar.org.ua/dynamic

Заявку слід надсилати в електронному вигляді на E-mail-адресу   honchar_museum@ukr.net
Кінцевий термін подання заявок  – 8 квітня 2013 р., 17:00.
Оголошення результатів конкурсу  – 15 квітня 2013 р. на сайті www.honchar.org.ua
(розділ "Динамічний музей").

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.