Спецпроект

У Гомелі створять музей зодчества під відкритим небом

Найближчим часом білоруський Мінкульт ухвалить рішення, яке вплине на долю старовинної забудови в центрі Гомеля. Тут ще з дореволюційних часів стоять дерев'яні будиночки з характерними рисами міської забудови.

Про це пише "Комсомольская правда. Беларусь".

Зараз будинки перебувають під загрозою знесення: на місці стародавнього кварталу будується сучасна багатоповерхівка. Громадські активісти, які ратують за збереження будинків, зібрали документи і подали їх до Міністерства культури з проханням розглянути питання про надання будинкам історико-культурної цінності. Старовинні будівлі пропонують розібрати і перенести в окреме місце, створивши музей під відкритим небом.

"Такий музей зодчества Гомельщини ми й самі хочемо створити, він давно передбачений у генплані розвитку міста, - розповів головний художник Гомеля Леонід Мельников. - Можливо, туди потраплять і будинку з вулиці Волотовської. Але все буде залежати від рішення Мінкульту".

У той же час забудовник багатоповерхівки, підприємство "Електропром", заявляє про свою готовність зберегти історично цінні будинки і згодні перевезти їх в окреме місце. Але для цього необхідне відповідне рішення міськвиконкому.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.