Спецпроект

В Португалії відкриють музей та назвуть вулицю на честь Моурінью

У рідному місті Жозе Моурінью Сетубале назвуть вулицю і відкриють музей на честь 50-річного ювілею знаменитого тренера.

Про це пише gazeta.ua.

"Ми лише хочемо віддати належне Моурінью, а ця виставка - один із способів це зробити. Сам Жозе повний ентузіазму і вже підтвердив, що відвідає захід", - наводить слова мера Сетубала Марії Дорес Мейра видання AS.

Серед експонатів на виставці будуть присутні копії всіх трофеїв, завойованих Жозе зі своїми командами, Золотий м'яч, а також пальто, в якому він, очолюючи "Порту", обіграв "Манчестер Юнайтед" в сезоні 2003/04.

Святкове дійство заплановане на 23 березня.

Жозе Моурінью народився 26 січня 1963 року в Сетубале. Протягом своєї тренерської кар'єри, Жозе Моурінью працював в португальських "Бенфіці", "Сортінге", "Лейрії" та "Порту". Саме з "Порту" пов'язані перші гучні успіхи Жозе Моурінью. З цим клубом Моурінью виграв Лігу чемпіонів.

У 2004 році фахівця запросили працювати в лондонський "Челсі", а в 2008 році Моурінью став тренером італійського "Інтера", і йому знову скоряється Ліга чемпіонів. Відзначимо, що Моурінью став третім в історії футболу тренером, якому вдавалося приводити клуби до перемоги в цьому турнірі двічі. Крім Жозе Моурінью таких успіхів досягали Ернст Хаппель і Оттмар Хітцфельд.

У травні 2010 року Жозе Моурінью став головним тренером мадридського "Реала". На цій посаді португальський фахівець трудиться і понині. Разом з "Реалом" Моурінью виграв Кубок Іспанії і чемпіонат. Цікаво, але Жозе Моурінью є єдиним у світі тренером, якому вдавалося з різними клубами вигравати Кубки Португалії, Англії, Італії та Іспанії. Крім того, крім Моурінью ще жодному тренеру не вдавалося приводити свої команди до перемог в чотирьох країнах: Португалії, Англії, Італії та Іспанії.

 

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.