Спецпроект

Дарвінівський музей познайомить з талісманами Олімпійських ігор

Виставка "Талісмани Олімпійських ігор" відкривається в російському Державному Дарвінівському музеї. Огляд проходить в рамках Року Музеїв Культурної Олімпіади "Сочі 2014".

Про це повідомляють "Вести".

"Культурна Олімпіада в Росії триває четвертий рік, - нагадала журналістам директор музею Анна Клюкіна. - Ми представляємо проект, який розповість публіці про тварин, що послужили прообразами талісманів зимових і літніх Олімпійських і Паралімпійських Ігор".

Проект, що складається з 11 виставок, готувався два роки. Відвідувачі дізнаються, яка тварина стала першим офіційним талісманом ігор, за які "заслуги" вони вибиралися.

За словами Клюкіної, кожна виставка буде експонуватися протягом місяця. Перший огляд проекту розповідає про таксу Вальді - символ літніх ігор XX Олімпіади в Мюнхені 1972 року. Серед експонатів - опудала тварин, твори образотворчого мистецтва, символіка ігор. Так, представлений комплект медалей та пам'ятних сувенірів Олімпіади 1972 року.

Заключною частиною проекту стане повномасштабний 12-й огляд, який відкриється разом з XXII Олімпійських зимових іграми в Сочі в 2014 році. Виставка розповість про талісмани Сочинської Олімпіади - Білого Ведмедика, Леопарда і Зайчика.

В цілому проект знайомить гостей музею і з ключовими подіями, пов'язаними з Іграми, яскравими спортивними досягненнями, а також розповідає про олімпійський та паралімпійський рухи. За словами організаторів, його мета - знайомство відвідувачів з Олімпійським рухом, талісманами Олімпійських і Паралімпійських ігор, а також популяризація здорового способу життя, в тому числі серед підлітків і молоді.

Експозиція представлена ​​Оргкомітетом "Сочі 2014" спільно з Державним дарвінівського музею і Центральним музеєм фізичної культури і спорту

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.