Спецпроект

Дарвінівський музей познайомить з талісманами Олімпійських ігор

Виставка "Талісмани Олімпійських ігор" відкривається в російському Державному Дарвінівському музеї. Огляд проходить в рамках Року Музеїв Культурної Олімпіади "Сочі 2014".

Про це повідомляють "Вести".

"Культурна Олімпіада в Росії триває четвертий рік, - нагадала журналістам директор музею Анна Клюкіна. - Ми представляємо проект, який розповість публіці про тварин, що послужили прообразами талісманів зимових і літніх Олімпійських і Паралімпійських Ігор".

Проект, що складається з 11 виставок, готувався два роки. Відвідувачі дізнаються, яка тварина стала першим офіційним талісманом ігор, за які "заслуги" вони вибиралися.

За словами Клюкіної, кожна виставка буде експонуватися протягом місяця. Перший огляд проекту розповідає про таксу Вальді - символ літніх ігор XX Олімпіади в Мюнхені 1972 року. Серед експонатів - опудала тварин, твори образотворчого мистецтва, символіка ігор. Так, представлений комплект медалей та пам'ятних сувенірів Олімпіади 1972 року.

Заключною частиною проекту стане повномасштабний 12-й огляд, який відкриється разом з XXII Олімпійських зимових іграми в Сочі в 2014 році. Виставка розповість про талісмани Сочинської Олімпіади - Білого Ведмедика, Леопарда і Зайчика.

В цілому проект знайомить гостей музею і з ключовими подіями, пов'язаними з Іграми, яскравими спортивними досягненнями, а також розповідає про олімпійський та паралімпійський рухи. За словами організаторів, його мета - знайомство відвідувачів з Олімпійським рухом, талісманами Олімпійських і Паралімпійських ігор, а також популяризація здорового способу життя, в тому числі серед підлітків і молоді.

Експозиція представлена ​​Оргкомітетом "Сочі 2014" спільно з Державним дарвінівського музею і Центральним музеєм фізичної культури і спорту

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.