На найвищій точці Донбасу відбудеться козацький фестиваль

На Луганщині відбудеться "історично-патріотичний, етнографічно-культурологічний захід звичаєвої козацької культури Звитяг Дикого Поля "Броднія. Простір Волі".

За основу дійства буде взято суспільно-звичаєвий устрій історичного козацького табору Коша, повідомляють організатори.

Представники "сучасної козацької громади з різних регіонів України" отаборяться куренями, відтворять правові, культурні, військові та побутові звичаї козацької Січі й продемонструють вміння у володінні історичною козацькою зброєю.

Відбудеться гра-квест для молоді "Пластунів Герць". В ігровій формі учасники спробують виконати вправи, пов’язані з нашою бурхливою історією, проявляючи винахідливість, кмітливість та мужність, як свого часу козаки.

У фестивалі візьмуть участь кобзарі-лірники й народні колективи.

Гостям обіцяють майстер-класи з бойових козацьких мистецтв, духовних практик, приготування традиційних страв та наїдків тощо.

Гора Могила Мечетна

Майстри народних ремесел проведуть школи з декоративно-прикладного мистецтва: вишивка, витинанка, гончарство, ковальство, гутництво тощо.

Час і місце заходу – 28-30 червня 2013 року, гора Могила Мечетна (367 метрів над рівнем моря), місто Петровське Луганської області.

Перепустка на фестиваль - українське народне вбрання або наявність його елементів, повідомляють організатори.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.