Спецпроект

Музей Пирогово погрожує міністру пікетами

Колектив Національного музею народної архітектури та побуту України готовий почати безстрокові пікети, якщо у них змінять директора. Про це йдеться у відкритому листі до нового міністра культури Леоніда Новохатька.

Про це пише Обозреватель

 

"Колектив Музею просить вас врахувати позицію працівників Музею про можливе поновлення на посаді директора Павла Федаки. На нашу спільну думку, його дії призведуть до повного знищення найбільшого скансену України. Тож просимо вас взяти на контроль до уваги наше звернення не допустити повернення в музей Павла Федаки ", - йдеться в листі, яке розміщене на офіційному сайті музею.

"У разі повернення Павла Федаки на посаду директора НМНАБУ, колектив музею залишає за собою право поінформувати про стан справ відповідні міжнародні органи охорони історико-культурної спадщини, Верховну Раду України, міжнародні та українські ЗМІ і розпочати безстрокове пікетування відповідних органів влади", - заявили в музеї.

У колективі відзначили, що з січня 2012 року, коли директором був призначений Дмитро Заруба - "історик і фінансист за фахом, сучасний управлінець, який довгий час обіймав посаду заступника голови Державної служби туризму і курортів Міністерства культури і туризму України", в музеї "вдалося переламати депресивну ситуацію, яка панувала довгі роки, повернути величезні борги, організувати нові напрямки в науково-освітній роботі, провести 36 заходів (у 2011 році було всього 17 заходів) ".

"Це дало можливість отримати додаткові кошти і спрямувати їх на розвиток музею, зокрема на відновлення роботи на експозиціях" Середнє Придніпров'я", "Українське село 60-70-х років" і "Карпати". Також завдяки цим коштам співробітники музею вперше за багато років отримали соціальні виплати, доплати і премії ", - додали в музеї.

"Ми ... висловлюємо категоричний протест щодо можливого повернення Павла Федаки на посаду генерального директора", - підкреслили в листі до міністра співробітники музею.

Нагадаємо, раніше колишні співробітники музею в Пирогово скаржилися на "кадрові чистки", які почалися в колективі з приходом нового директора Дмитра Заруби, а також на те, що музей перетворюється в "зону відпочинку з шашликами і млинцями". 

А восени Рахункова палата оприлюднила звіт, в якому йдеться про неефективне використання грошей в Пирогово.

 

Теми

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.